Aktuality

Tandem v devítce

Dnes, v rámci pracovních činností, proběhla tandemová výuka (spolupráce dvou pedagogů v jedné třídě) v jedné z devátých tříd. Žáci se zamýšleli nejen nad tím, zda by chtěli být v budoucnosti raději zaměstnanci, nebo živnostníky, ale také jaké z těchto pozic plynou výhody. Navzájem své názory konfrontovali.  
Více: Fotogalerie

Výběrové řízení

ZŠ Újezd u Brna vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa učitel/ka na II. stupeň, aprobace výtvarná výchova, pracovní činnosti, popř. v kombinaci s dalším předmětem. 
Více: Vice zde.

Výběrové řízení

ZŠ Újezd u Brna vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa učitel/ka s aprobací I. stupeň. 
Více: Více zde.

Výsledky dodatečného zápisu do 1. ročníku

Žáci přijatí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020 - dodatečný zápis: Reg. č.: 11921, 11922.

Seznam žáků přijatých pro šk. r. 2019/2020

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020 Dne 5. 4. 2019 proběhl na naší škole zápis žáků k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020. Pod registračními čísly, která jste při zápisu obdrželi, zveřejňujeme seznam přijatých žáků.  
Více: ZDE

SLZŠ v házené - kvalifikace o RF

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 naši nejstarší házenkáři hráli se ZŠ Nové Veselí kvalifikaci o republikové finále. Zápas byl dramatický, bohužel pro nás se špatným koncem. V samotném závěru jsme neproměnili vyloženou brankovou šanci, díky které jsme mohli vyhrát. Zápas tak skončil 20:20 a o postupu rozhodovaly 7m hody. V těch byl úspěšnější náš soupeř a vybojoval si tak postup na republikové finále ve Velké Bystřici. Všem našim házenkářům děkujeme za rep...číst celou aktualitu

Dopravní výchova

V současné době se na schodišti prvního stupně naší školy připravuje stěna pro interaktivní výuku dopravní výchovy.

Školní zpravodaj - březen 2019

Na webových stránkách naší školy je k nahlédnutí nové číslo Školního zpravodaje - březen 2019 (sekce O nás - Zpravodaje).  
Více: zpravodaj

ZÁPIS K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE

ZŠ Újezd u Brna pořádá ZÁPIS K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE pro školní rok 2019/2020. Zápis se koná v budově základní školy dne 5. 4. 2019 od 13.00 hod do 18.00 hod. (K zápisu se mohou dostavit i děti, které dovrší 6 let až během školního roku 2019/2020.)
Přineste prosím následující doklady:
rodný list dítěte
průkazku zdravotní pojišťovny
žádost o přijetí dítěte k zápisu k povinné školní docházce (k vyzvednutí v MŠ, ZŠ n...číst celou aktualitu

Informace o školním stravování

Vzhledem k tomu, že od ledna 2019 došlo ke zvýšení cen potravin, jsme nuceni zvýšit ceny stravného – obědů v naší školní jídelně. Rodiče, kteří platí stravné převodním příkazem, žádáme, aby si změnili výši zálohy. 
Více: Více zde

Kaprálův mlýn 9. B

Foto zpravodajství naleznete ve fotogalerii. 
Více: foto

Vítězství v krajském kole SLZŠ házené

Naši házenkáři vyhráli krajské kolo Sportovní ligy ZŠ, které se konalo 8. 2. 2019 v bohunické hale. Nejprve jsme v prvním utkání porazili ZŠ Bakalovo nábřeží Brno 29:12 a v druhém utkání jsme si poradili se ZŠ Hustopeče 32:18. Zajistili jsme si tak postup do kvalifikace o republikové finále, která se koná 38. 3. 2019 v Brně. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhodnocen Marek Kratochvíl. 
Více: foto

Zdravíme z lyžáku.

Tak už máme za sebou půlku pobytu. Podmínky na lyžování máme ideální ... dostatek sněhu, upravené sjezdovky, málo lidí a každý den nám zatím svítí sluníčko. Ze začátečníků už máme lyžaře, kteří zvládnou sjet sjezdovku i bez zaváhání vyjet na vleku. Všechny lyžování moc baví a snaží se zlepšovat. Stinnou stránkou dopoledního středečního výcviku bylo jedno zranění. Ve středu odpoledne jsme nejdříve odpočívali, a pak jsme se byli projít a ...číst celou aktualitu

První den lyžařského kurzu za námi

Úspěšně máme za sebou první lyžařský den. Lyžařský areál Kunčice nás přivítal sluníčkem. Na začátku dopoledního bloku jsme se rozřadili do družstev a následně začal samotný výcvik. I odpoledne nám svítilo sluníčko a pokračovali jsme v získávání nebo zdokonalování lyžařských dovednostií. Celý den jsme zakončili přednáškou o lyžařské výstroji a výzbroji. První den je úspěšné za námi a už se těšíme na zítřek. A všechny doma i ve šk...číst celou aktualitu

Provoz ŠD během pololetních prázdnin

Upozorňujeme rodiče, že dne 1. 2. 2019 (během pololetních prázdnin) nebude školní družina v provozu. Děkujeme za pochopení.

LVK

V příloze aktuality si můžete přečíst shrnující informace k LVK, který se uskuteční 20. - 26. 1. 2019 ve Staré Městě pod Sněžníkem. Součástí přílohy je i seznam doporučených věcí.  
Více: více zde

Zpravodaj

Vážení rodiče a přátelé školy, na našich stránkách je k dispozici nový Školní zpravodaj. K nahlédnutí pod odkazem zde.  
Více: zde

PF 2019

Přejeme všem žákům, učitelům, rodičům a přátelům školy pěkné a klidné prožití vánočních svátků a mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v roce 2019.
Po vánočních prázdninách výuka pokračuje 3. 1. 2019.


POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ VÝSTAVU

VÁNOČNÍ VÝSTAVA A JARMARK žákovských prací se koná 11. 12. 2018 od 14:00 do 18:00. Na Vaši návštěvu se všichni těšíme. 
Více: pozvánka

Přihláška na SŠ s talentovou zkouškou

Vážení rodiče, pokud se Vaše dítě hlásí na SŠ do oboru s talentovou zkouškou, je třeba podat přihlášku do 30. 11. 2018. Přihlášku Vám vystaví výchovný poradce přímo ve škole.

Hodiny AJ s rodilým mluvčím

V tomto školním roce se naši žáci mohou v hodinách angličtiny pravidelně, jedenkrát za měsíc, setkávat s rodilým mluvčím. Již první akce se mimořádně povedla. Počáteční obavy a trému vystřídalo poznání, že to, co ve škole děláme, je užitečné a dá se prakticky využít. Všechny děti, i ty, kterým se obvykle moc učit nechce, si ověřily, že rodilému mluvčímu rozumějí a že jsou schopny se aktivně zúčastnit dění ve třídě. Dokonce se snažily ...číst celou aktualitu

Společně s pytlíčky proti plastu

Plastový odpad se stal hrozbou pro naše životní prostředí. Už nestačí odpad pouze třídit, ale nejlepší je ho vůbec<br /> neprodukovat. Proto společně přispějme alespoň k omezení mikrotenových sáčků na ovoce a zeleninu. 
Více: plakát

Zpravodaj

Vážení rodiče a přátelé školy, na našich stránkách je k dispozici nový Školní zpravodaj. K nahlédnutí pod odkazem zde.  
Více: zde

Plakáty z projektového dne

V úterý 23. 10. se na naší škole konal projektový den k příležitosti 100. výročí založení Československa. Každé třídě z druhého stupně bylo přiděleno konkrétní zaměření a žáci měli zpracovat vývoj v daném oboru za uplynulých 100 let. Výsledkem jsou krásné plakáty, které mají děti vystavené ve svých třídách. Zde bude také možno si je prohlédnout 12. 11., kdy se konají třídní schůzky. Hromadná výstava všech plakátů bude součástí Váno...číst celou aktualitu

Provoz družiny během podzimních prázdnin

Upozorňujeme rodiče, že ve dnech 29. a 30. 10. 2018 (během podzimních prázdnin) nebude školní družina v provozu. Děkujeme za pochopení.

Adaptační program - zpravodajství

Den druhý - odpolední a večerní program
Na Jezírku se z žáků stali na chvilinku rybáři, ale i pozorovatelé toho, co vše v takové vodě a kolem ní žije. Pozorovali dění v lese dalekohledem a v noci mnozí překonávali svůj strach na stezce odvahy...
Den třetí
Žáci se učili pracovat s buzolou, kterou mnozí drželi v rukou poprvé, hráli hry v ovocném sadu a pustili se do svého vlastního bádání a pokusů, které budou prezentovat kamarádům a l...číst celou aktualitu

Florbalový kroužek

Od října bude na naší škole opět probíhat florbalový kroužek pro žáky 2. - 5. ročníku a 6. - 9. ročníku. Přihlášky a podrobnější informace obdrží žáci během příštího týdne od svých třídních učitelů nebo od paní učitelky Pešákové.

Adaptační program - zpravodajství den druhý

Ráno jsme se spolu venku přivítali, pozdravili, rozcvičili ztvárňováním situací z přírody - kačenky na rybníce, kapříci aj. Pak jsme pokračovali v bádání - určovali jsme stromy a keře podle klíče. V druhé dopolední části jsme kutali a štěpili kameny, abychom si jejich vzorky mohli dovézt do školy. Odpoledne nás čeká mimo jiné lov rybiček, ale o tom až příště...:) 
Více: foto

Adaptační program - zpravodajství den první

Probádejte svět
První den proběhl v pohodě, šťastně jsme dorazili a začali s bádáním. Děti objevovaly taje lesa během lesnického minikurzu, zkoumaly svět pod lupou a při poznávání Jezírka odhalily tajnou postavu J.G.Mendela.  
Více: foto

Adaptační program - zpravodajství den třetí

"Třetí den našeho pobytu jsme se vydali do sadu a naučili se pracovat s buzolou. Po obědě jsme si sami stanovili badatelský úkol, na kterém budeme pracovat celé odpoledne. Večer zakončíme stezkou odvahy."  
Více: foto

chlapec dívka
svet_skola sazka