Online zápis. Pro online zápis do 1. třídy klikněte od 6. 4. do 9. 4. 2021 zde
Aktuality

Čestné prohlášení o negativním testu

Vážení rodiče, potřebujete-li pro své dítě čestné prohlášení o negativním testu na Covid kvůli návštěvě kadeřnictví a dalších služeb, je možné si jej vytisknout přímo z Bakalářů. V horní liště najdete odkaz Potvrzení covid-19. Po otevření se Vám objeví náhled, kde je možné si na pravé straně nastavit jméno zákonného zástupce (odeslat) a přes ikonu tisku vytisknout.

Rozhodnutí o přijetí - 1. ročník

Níže uvádíme seznam žáků přijatých do Základní školy Újezd u Brna k povinné školní docházce od září 2021. Registrační číslo bylo automaticky vygenerováno na žádosti o přijetí (pokud jste si ji neuložili, najdete v e-mailu). Evidenční číslo slouží jako variabilní symbol pro případné školní platby apod. Toto číslo se nemění po celou dobu školní docházky.
Seznam zde. 
Více: Rozhodnutí.pdf

Nabídka volného místa

ZŠ Újezd u Brna, okres Brno-venkov, přijme od školního roku 2021/2022 učitele/učitelku s aprobací I. stupeň, úvazek 1,00. Nabízíme přátelský kolektiv, férové jednání a ohodnocení Vaší práce. Životopisy a nabídky prosím zasílejte na zsujezd@iol.cz, vyhovující uchazeči budou pozváni na osobní pohovor.

Výuka od 10. 5. 2021

Od 10. 5. 2021 by měl i 2. stupeň nastoupit na rotační systém výuky. Pokud nedojde k dalším změnám, prezenčně by se od tohoto data učily třídy 6. A, 6. B, 7. A, 7. B. Žáci 8. a 9. ročníku zůstávají na distanční výuce. V týdnu od 17. 5. 2021 budou prezenčně ve škole třídy 8. A, 8. B, 9. A, 9. B, žáci 6. a 7. ročníku se budou vzdělávat distančně.
Na rozvržení rotační docházky 1. stupně se nic nemění.
Může však dojít ke změnám v r...číst celou aktualitu

Běh pro Paměť národa

Milí žáci,
naše škola se zapojila do školní výzvy Běhu pro Paměť národa 2021, která probíhá od 1. do 23. 5. 2021. Za každý 1 uběhnutý kilometr věnují partneři projektu 1 Kč na natáčení pamětníků do sbírky Paměti národa.

Chcete se zapojit? Podívejte se na pokyny:
1) Nainstaluj si do svého mobilu běžeckou aplikaci, použij svoji stávající běžeckou aplikaci nebo použij chytré hodinky, které umí zaznamenat vzdálenost a čas ...číst celou aktualitu

Testování žáků

Vážení rodiče, od 3. 5. 2021 se žáci 1. stupně budou testovat při prezenční výuce pouze 1x týdně, a to vždy v pondělí.

Informace o zápisu do přípravné třídy

Vážení rodiče, v době od 3. 5. 2021 do 31. 5. 2021 proběhne zápis do přípravné třídy. K zápisu je nutné vyplnit žádost o přijetí (popř. dotazník s osobními údaji, pokud jste tak neučinili při podání žádosti o odklad) a doložit doporučující vyjádření pedagogicko-psychologické poradny (pokud nebylo součástí doporučení k odkladu, které jste nám již doručili). Nevydala-li rozhodnutí o odkladu naše škola, přiložte prosím také kopii rozhodnutí o odk...číst celou aktualitu

Volná místa

ZŠ Újezd u Brna přijme od následujícího školního roku pracovníky na následující pozice:
učitel/ka - 1. stupeň,
učitel/ka - 2. stupeň (aprobace angličtina v kombinaci s dalším předmětem, např. němčina),
učitel/ka informatiky (v kombinaci např. s matematikou, fyzikou apod).
Životopisy a nabídky prosím zasílejte na zsujezd@iol.cz, vyhovující uchazeči budou pozváni na osobní pohovor.

Testování žáků před přijímacím řízením

Veškeré informace k testování žáků, kteří se budou účastnit přijímacího řízení, naleznete v google classroom v učebně "Přijímací řízení". Pokud potřebujete do učebny přístup, prosím kontaktujte mě. L.Pohludková

Třídní schůzky - změna termínu

Vážení rodiče,
dne 12. 4. 2021 se měly podle původního plánu uskutečnit třídní schůzky. Z provozně - organizačních důvodů se v tomto termínu konat nebudou. Náhradní termín Vám včas oznámíme.
Děkujeme za pochopení.

Vedení školy

Organizace návratu žáků 1. stupně

Vážení rodiče,
jsme velmi rádi, že se hledají cesty, jak alespoň částečně obnovit prezenční výuku ve školách. Přinášíme Vám základní informace, jak bude v následujících dnech vše probíhat. 
Více: Organizace návr.pdf

Leták o testování

Testujeme se, aby ve škole bylo bezpečno. Preventivní testování může našim dětem umožnit bezpečné prezenční vzdělávání ve školách a tolik potřebný osobní kontakt s jejich učiteli a vrstevníky. 
Více: Letak testovani.pdf

Rotační výuka na 1. stupni

Vážení rodiče, od 12. 4. 2021 bude zahájena rotační výuka na 1. stupni. V lichém týdnu (tj. od 12. 4. 2021) budou prezenčně do školy docházet třídy: 5. A, 5. B, 4. A, 3. A, 2. B. Třídy 1. A, 2. A, 3. B, 4. B zůstávají v týdnu od 12. 4. do 16. 4. 2021 na distanční výuce. V následujícím týdnu od 19. 4. do 23. 4. 2021 se třídy vystřídají. Dle nařízení MŠMT bude přítomnost žáků na prezenční výuce podmíněna účastí na testování (více na tes...číst celou aktualitu

Informace z jídelny

Od 12. 4. 2021 budou žáci na prezenční výuce automaticky přihlášeni ke stravování. Nemáte-li zájem obědy pro své dítě odebírat, proveďte prosím odhlášení. V případě nedostatečné výše stravného nelze obědy odebírat. Prosím o kontrolu stravovacího účtu na www.strava.cz.
V době nemoci je Vaší povinností také obědy včas odhlásit.
Svačiny nebude školní jídelna do odvolání připravovat.

V případě zájmu o odběr stravy ...číst celou aktualitu

Prosba - hračky

Vážení rodiče,
obracím se na Vás s malou prosbou, která udělá velkou radost. Máte-li doma hračky, se kterými si už Vaše děti nehrají, budeme velice rádi, když nám je věnujete do družiny. Tady určitě uplatnění najdou. Budeme rádi za jakékoliv hračky (stavebnice, stolní hry, kyblíky a lopatky na písek, panenky, autíčka, vláčky, autodráha atd.). Jediné hračky, které nejsou vhodné, jsou hračky plyšové.
Hračky můžete nosit na vrátnici, a t...číst celou aktualitu

Změny v rozvrhu videokonferencí

Vážení rodiče, od pondělí (22. 3. 2021) dochází na naší škole ke změnám v rozvrhu videokonferencí. 
Více: Rozvrhy_DV2021.pdf

Termíny přijímacích zkoušek

Termín konání JPZ ve školním roce 2020/2021 se mění takto: 1. řádný termín JPZ: pro čtyřleté maturitní obory 3. května 2021 pro víceletá gymnázia 5. května 2021 2. řádný termín JPZ: pro čtyřleté maturitní obory 4. května 2021 pro víceletá gymnázia 6. května 2021 1. náhradní termín pro všechny obory 2. června 2021 2. náhradní termín pro všechny obory 3. června 2021.

Zápis do 1. ročníku

Vážení rodiče,
níže najdete podrobné informace o organizaci letošního zápisu do 1. ročníku. 
Více: Zápis - plakát.pdf

Informace ze školní jídelny

Kvůli přechodu na distanční formu vzdělávání budou žáci 1. a 2. ročníku automaticky odhlášeni ze školního stravování. Pokud si budete přát odebírat obědy pro své dítě i během distanční výuky, přihlaste si odběr obědů prostřednictvím stránky www.strava.cz. Na pondělí 1. 3. 2021 se již přes tento systém přihlásit nelze, pokud byste však i v tento den oběd chtěli, zavolejte si v pondělí ráno do školní jídelny, po domluvě Vám bude oběd připrave...číst celou aktualitu

Zrušení prezenční výuky 1. a 2. ročníků

Na základě rozhodnutí vlády o zpřísnění opatření dochází od 1. března 2021 k opětovnému uzavření škol. Z tohoto důvodu se od pondělí budou 1. a 2. ročníky vzdělávat pouze distančně. Rozvrhy online výuky vám budou zaslány přes Komens. Děkujeme za pochopení.

Podklady k přijímacímu řízení

Pokud je třeba k přihláškám na SŠ doložit ještě vysvědčení z jiných ročníků než z 8. a 9., je nutné si takové vysvědčení notářsky ověřit (na poště, úřadu) a připojit k přihlášce na SŠ.

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Koncem ledna se dvě naše žákyně 9. ročníku zúčastnily okresního kola Olympiády v českém jazyce. Barbora Halíčková, žákyně 9. B, obsadila velmi pěkné 12. místo. Gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast.

Výuka od 1. 2. 2021

Na základě rozhodnutí vlády pokračujeme i nadále ve stejném režimu výuky jako doposud. Prezenčně se vzdělávají pouze 1. a 2. ročníky, ostatní žáci zůstávají na distanční výuce.

Výpisy z vysvědčení

Vážení rodiče, výpisy z vysvědčení za 1. pololetí školního roku 2020/2021 Vám zašleme v PDF formátu prostřednictvím Komensu v Bakalářích dne 28. 1. 2021 (netýká se žáků 1. a 2. ročníku).
V tištěné podobě si žáci výpisy převezmou po opětovném zahájení prezenční výuky.

Schůzka k přijímacímu řízení na SŠ

Informativní schůzka k přijímacímu řízení na SŠ proběhne on- line ve středu 27. 1. 2021 v 18:00. Odkaz k videokonferenci bude zpřístupněn pro rodiče žáků 9. ročníku v učebně Přijímací řízení – informace. Pokud bude zájem o informace i ze strany rodičů žáků 5. ročníků, popř. 7. ročníku, prosím o informace.
L.Pohludková, VP

Uzavírání klasifikace a absence

Vážení rodiče, v pátek 22. 1. 2021 se bude uzavírat klasifikace a absence za 1. pololetí školního roku 2020-2021. V současné chvíli nemají někteří žáci omluvenou absenci za uplynulé období, a tudíž by jim musely být na vysvědčení započítány neomluvené hodiny. Stejně tak Vám prostřednictvím Komensu průběžně posíláme informace o neuspokojivém prospěchu, popř. o nesplněných úkolech Vašich dětí, a tedy o nedostatečném počtu známek, což by mohlo v...číst celou aktualitu

Sbírka pyžamek pro nemocnici

Vážení rodiče, dovolte nám, abychom Vás požádali o zapojení do níže uvedené sbírky. Děkujeme.
POMÁHEJME (NEJEN V ÚJEZDĚ U BRNA) SBÍRAT PYŽAMKA PRO DĚTSKOU NEMOCNICI
Z důvodu nedostatku pyžamek v Dětské nemocnici bude v lednu probíhat sbírka nošených i nových pyžamek. Pokud máte doma pyžamka po Vašich dětech od miminek až po teenagery a nemáte možnost s nimi zajet do Brna, můžete pyžamka přinést do Mezigeneračního centra v Újezdě. Před...číst celou aktualitu

INFORMACE Z JÍDELNY

Vážení rodiče, vzhledem k současné situaci bude i nadále naše školní jídelna vařit pouze oběd č. 1. Všichni žáci, kromě 1. a 2. ročníků, budou na další období do 22. 1. 2021 opět hromadně odhlášeni. Pokud budete odebírat obědy pro dítě na distanční výuce, je nutné si je znovu přihlásit. (www.strava.cz). Děkujeme.
Vedoucí školní kuchyně

Poděkování

Děkujeme všem rodičům, kteří si našli v předvánočním období čas a vyplnili nám krátký dotazník týkající se kvality distanční výuky na naší škole. Vaše podněty jsou pro nás velmi cenné. Bude-li to možné, využijeme je pro další zkvalitnění naší práce.

Výuka od 4. 1. 2021 + rozvrhy videokonferencí

Vážení rodiče,
od 4. 1. 2021 bude výuka na naší škole probíhat následovně:
1. a 2. ročník se učí prezenčně podle stálého rozvrhu beze změn. I nadále není možné zajistit ranní družinu, odpolední družina bude v provozu v době od 11:40 do 15:45 hod. Žáci 1. a 2. ročníku jsou automaticky od 4. 1. 2021 přihlášeni na obědy. Pokud obědy Vaše dítě nebude z nějakého důvodu odebírat, je nutné se odhlásit (www.strava.cz). Svačinky pro 1. a 2. ro...číst celou aktualitu

chlapec dívka
svet_skola sazka