Aktuality

Jezírko 6. B

Dorazili jsme v pořádku. Po úspěšném boji s povlékáním postelí jdeme na program. Každý den se ve fotogalerii objeví nové fotky. Všechny zdravíme.  
Více: fotogalerie

Probádej svět - 6. A

Zdravíme z Jezírka!
Noc jsme zvládli bez problémů a probudili jsme se do slunného dne. Po bohaté snídani a ranním protažení jsme se už opět pustili do bádání. Ráno nás neminula kontrola pokojů (viz foto). Taky nám tu řádí skřítek boťáček, který nám "požírá" boty a papuče, které jsme si nepoklidili. Jinak se máme dobře. Přikládáme další fotky ze včerejšího programu.
Třída 6. A
 
Více: foto

Probádej svět - 6. A

Zdravíme všechny z Jezírka,
jsme na místě a naplno se už věnujeme bádání v okolí Jezírka. Cestu jsme všichni zvládli a v 10:45 jsme dorazili do cíle. Naštěstí se i počasí umoudřilo a než jsme vyrazili na cestu, přestalo pršet. A neprší ani teď. Máme za sebou přivítání, ubytování a oběd. Trošku jsme někteří bojovali s povlékáním postelí, ale nakonec jsme to pod odborným dohledem zvládli ☺. Doma i ve škole všechny zdravíme.
Třída 6...číst celou aktualitu

Mimořádné třídní schůzky 6. A

Ve čtvrtek 5. září 2019 v 16:00 hod. proběhnou v učebně přírodopisu mimořádné třídní schůzky třídy 6. A.
Důvodem této schůzky je seznámení s důležitými informacemi souvisejícími s chodem naší třídy.
H. Pešáková - třídní učitelka

Zahájení školního roku 2019 - 2020

Vážení rodiče, milí žáci,
v pondělí dne 2. 9. 2019 v 8:00 hod proběhne na školním dvoře slavnostní zahájení nového školního roku. Následně se žáci se svými učiteli přesunou do tříd. První den ukončíme v 8:45 hod.
V úterý 3. 9. 2019 bude výuka na 1. stupni (kromě 1. ročníku) ukončena v 11:40, na 2. stupni 12:35.
Od středy začne probíhat výuka podle rozvrhu.
Družina zahájí provoz v úterý 3. 9. 2019.
Přejeme všem...číst celou aktualitu

Volba nového člena školské rady

Vážení rodiče, v případě, že máte zájem pracovat ve školské radě, kontaktujte prosím vedení školy nejpozději do 13. 9. 2019. Volby proběhnou během třídních schůzek dne 23. 9. 2019. Děkujeme.

Opravy ve škole

Během prázdnin probíhala na naší škole rozsáhlá rekonstrukce sociálních zařízení, rozvodů vody a elektroinstalace, výmalba některých tříd atd. Výše uvedené opravy přispějí velkou měrou ke zkvalitnění prostředí naší základní školy.

Rozdělení žáků 1. ročníku

Rozdělení žáků 1. ročníku do tříd pro školní rok 2019/2020 naleznete pod odkazem: Rozdělení žáků. 
Více: Rozdělení žáků

Domov LILA - 5.B

Ve středu 26. června navštívili žáci 5. B děti v Domově pro postižené děti LILA v Otnicích. Ředitelka domova Mgr. Ludmila Pšenáková nás seznámila s historií domova a ukázala nám třídy, herny, rehabilitační místnosti i ložnice dětí. Dozvěděli jsme se spoustu informací o dětech a hlavně o dění v domově. Na závěr jsme si s dětmi pohráli v atriu u bazénků, ve kterých se děti koupaly.  
Více: fotogalerie

Volné místa ŠD

Pro školní rok 2019/2020 jsou volná místa ve školní družině.Navštěvovat ŠD mohou i žáci 4.tříd.

Provoz ŠD

Poslední školní den 28.6.2019 bude zajištěn provoz pouze pro ranní družinu.Odpolední družina NEBUDE.
Děkujeme za pochopení a přejeme hezké prázdniny.

Výběrové řízení – kuchařka

Základní škola Újezd u Brna, příspěvková organizace, Školní 284, Újezd u Brna, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa kuchařka/pomocná kuchařka. Podrobnosti o náplni práce a požadavky na kvalifikaci najdete na webových stránkách školy: zs.ujezdubrna.info. Motivační dopis s životopisem můžete doručit do 10. 7. 2019 osobně, poštou nebo na e-mail: jidelnazs@ujezdubrna.info. Předpokládaný nástup od 26. 8. 2019. 
Více: Více zde.

Energie ze Slunce

V úterý 4. 6. navštívili žáci 8.A prostory Otevřené zahrady v Brně a zúčastnili se výukového programu Energie ze Slunce. Fotografie si můžete prohlédnout v galerii. 
Více: Fotogalerie

ZOO Lešná

Ve středu 5. 6. se žáci 6. ročníku vydali na výlet do ZOO Lešná. Počasí bylo přímo exkluzivní, akce se nám všem moc líbila a máme krásné nejenom vzpomínky, ale i fotky, na které se můžete podívat ve fotogalerii.  
Více: fotogalerie

Vídeň- školní výlet

23. 5. navštívili žáci 8. ročníku Vídeň a blízké okolí. Více se dočtete v novém Zpravodaji a fotografie si můžete prohlédnout v galerii. 
Více: Fotogalerie

Házenkáři vyhráli republikové finále

Vítězství házenkářů v republikovém finále NK<br /> V letošním školním roce se konal již 48. ročník Novinářského kalamáře v házené základních škol mladších žáků.<br /> Deset nejlepších školních házenkářských týmů se sjelo ve středu 22. května 2019 do Velké Bystřice, kde se až do pátku 24. května 2019 konalo národní finále Novinářského kalamáře. Jihomoravský kraj díky loňskému vítězství našeho družstva, po dlouhých 42 ...číst celou aktualitu

3. místo ml. žáků v OF Poháru rozhlasu

V úterý 14. května 2019 se na atletickém stadionu Moravské Slávie v Brně konalo okresní finále Poháru rozhlasu v atletice. Účast v tomto finále si z naší školy vybojovali mladší žáci (hoši 6. a 7. tříd), kteří o týden dříve okrskové kolo v Mokré vyhráli. V chladném počasí se utkali se soupeři z pěti škol. Postupně absolvovali 60m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem, štafetu 4 x 60 m a běh 1000 m. I přes náročné podmínky si nevedli š...číst celou aktualitu

Tandem v devítce

Dnes, v rámci pracovních činností, proběhla tandemová výuka (spolupráce dvou pedagogů v jedné třídě) v jedné z devátých tříd. Žáci se zamýšleli nejen nad tím, zda by chtěli být v budoucnosti raději zaměstnanci, nebo živnostníky, ale také jaké z těchto pozic plynou výhody. Navzájem své názory konfrontovali.  
Více: Fotogalerie

Výběrové řízení

ZŠ Újezd u Brna vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa učitel/ka na II. stupeň, aprobace výtvarná výchova, pracovní činnosti, popř. v kombinaci s dalším předmětem. 
Více: Vice zde.

Výběrové řízení

ZŠ Újezd u Brna vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa učitel/ka s aprobací I. stupeň. 
Více: Více zde.

Výsledky dodatečného zápisu do 1. ročníku

Žáci přijatí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020 - dodatečný zápis: Reg. č.: 11921, 11922.

Seznam žáků přijatých pro šk. r. 2019/2020

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020 Dne 5. 4. 2019 proběhl na naší škole zápis žáků k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020. Pod registračními čísly, která jste při zápisu obdrželi, zveřejňujeme seznam přijatých žáků.  
Více: ZDE

SLZŠ v házené - kvalifikace o RF

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 naši nejstarší házenkáři hráli se ZŠ Nové Veselí kvalifikaci o republikové finále. Zápas byl dramatický, bohužel pro nás se špatným koncem. V samotném závěru jsme neproměnili vyloženou brankovou šanci, díky které jsme mohli vyhrát. Zápas tak skončil 20:20 a o postupu rozhodovaly 7m hody. V těch byl úspěšnější náš soupeř a vybojoval si tak postup na republikové finále ve Velké Bystřici. Všem našim házenkářům děkujeme za rep...číst celou aktualitu

Dopravní výchova

V současné době se na schodišti prvního stupně naší školy připravuje stěna pro interaktivní výuku dopravní výchovy.

Školní zpravodaj - březen 2019

Na webových stránkách naší školy je k nahlédnutí nové číslo Školního zpravodaje - březen 2019 (sekce O nás - Zpravodaje).  
Více: zpravodaj

ZÁPIS K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE

ZŠ Újezd u Brna pořádá ZÁPIS K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE pro školní rok 2019/2020. Zápis se koná v budově základní školy dne 5. 4. 2019 od 13.00 hod do 18.00 hod. (K zápisu se mohou dostavit i děti, které dovrší 6 let až během školního roku 2019/2020.)
Přineste prosím následující doklady:
rodný list dítěte
průkazku zdravotní pojišťovny
žádost o přijetí dítěte k zápisu k povinné školní docházce (k vyzvednutí v MŠ, ZŠ n...číst celou aktualitu

Informace o školním stravování

Vzhledem k tomu, že od ledna 2019 došlo ke zvýšení cen potravin, jsme nuceni zvýšit ceny stravného – obědů v naší školní jídelně. Rodiče, kteří platí stravné převodním příkazem, žádáme, aby si změnili výši zálohy. 
Více: Více zde

Kaprálův mlýn 9. B

Foto zpravodajství naleznete ve fotogalerii. 
Více: foto

Vítězství v krajském kole SLZŠ házené

Naši házenkáři vyhráli krajské kolo Sportovní ligy ZŠ, které se konalo 8. 2. 2019 v bohunické hale. Nejprve jsme v prvním utkání porazili ZŠ Bakalovo nábřeží Brno 29:12 a v druhém utkání jsme si poradili se ZŠ Hustopeče 32:18. Zajistili jsme si tak postup do kvalifikace o republikové finále, která se koná 38. 3. 2019 v Brně. Nejlepším brankářem turnaje byl vyhodnocen Marek Kratochvíl. 
Více: foto

Zdravíme z lyžáku.

Tak už máme za sebou půlku pobytu. Podmínky na lyžování máme ideální ... dostatek sněhu, upravené sjezdovky, málo lidí a každý den nám zatím svítí sluníčko. Ze začátečníků už máme lyžaře, kteří zvládnou sjet sjezdovku i bez zaváhání vyjet na vleku. Všechny lyžování moc baví a snaží se zlepšovat. Stinnou stránkou dopoledního středečního výcviku bylo jedno zranění. Ve středu odpoledne jsme nejdříve odpočívali, a pak jsme se byli projít a ...číst celou aktualitu

chlapec dívka
svet_skola sazka