Aktuality

Projekt Krokus

Naše škola se zapojila do projektu Krokus, který pořádá Židovské muzeum v Praze. Cílem celé akce je připomenout si více než milion mrtvých židovských dětí, které se staly obětí nacistických zvěrstev. Obdrželi jsme sazenice krokusů a zasadili je do záhonku na školní zahradě. Pokud vše dobře dopadne, měly by na přelomu ledna/února vykvést. Krokusy jsou vybrány záměrně pro svou žlutou barvu - stejnou barvu měla i hvězda, kterou byli Židé označeni.

Projektový den

V pátek 8. listopadu proběhl na naší škole projektový den k blížícímu se výročí Sametové revoluce. Žáci druhého stupně společně s třídními učiteli zpracovávali plakáty významných osobností té doby. Pro deváťáky byla uspořádána beseda s účastnicí listopadových událostí v Praze, poté si vyzkoušeli, jak probíhalo branné cvičení a zaskákali si gumu. Více ve fotogalerii. 
Více: fotogalerie

Návštěva v Domově u Františka

Dne 8. 11. 2019 jsme s několika žáky v rámci projektu "Senioři dětem, děti seniorům navštívili obyvatele Domova u Františka a předčítali jsme jim humoristické povídky z knihy Josefa Fouska Pojďte se smát. Akce se vydařila a jistě bude mít i své pokračování.

Upozornění pro rodiče

ZŠ Újezd u Brna oznamuje rodičům, že ve středu dne 6. 11. 2019 zůstane naše škola otevřená a výuka bude probíhat beze změn.

Školní zpravodaj

Na webových stránkách naší školy je k nahlédnutí nové číslo Školního zpravodaje - říjen 2019 (sekce O nás - Zpravodaje).  
Více: zpravodaj

Florbalové kroužky

Omlouváme se za vzniklé komplikace, ale vzhledem k tomu, že rekonstrukce podlahy v tělocvičně byla odložena, od pátku 25. 10. 2019 začnou probíhat florbalové kroužky podle původního plánu, tedy pro žáky 2. - 5. ročníku od 13:30 a pro žáky 2. stupně od 14:15 hod.

Výsledky doplňujících voleb do Školské rady

Dne 23. 9. 2019 proběhly na naší škole doplňující volby do Školské rady s následujícím výsledkem:

1. místo Bc. Božena Flajšingerová 149 hlasů (zvolený kandidát)
2. místo Petra Černohlávková 74 hlasů.

Děkujeme zákonným zástupcům, kteří přišli volit, i oběma kandidátkám za účast ve volbách.


Jezírko 6. B

Dorazili jsme v pořádku. Po úspěšném boji s povlékáním postelí jdeme na program. Každý den se ve fotogalerii objeví nové fotky. Všechny zdravíme.  
Více: fotogalerie

Probádej svět - 6. A

Zdravíme z Jezírka!
Noc jsme zvládli bez problémů a probudili jsme se do slunného dne. Po bohaté snídani a ranním protažení jsme se už opět pustili do bádání. Ráno nás neminula kontrola pokojů (viz foto). Taky nám tu řádí skřítek boťáček, který nám "požírá" boty a papuče, které jsme si nepoklidili. Jinak se máme dobře. Přikládáme další fotky ze včerejšího programu.
Třída 6. A
 
Více: foto

Probádej svět - 6. A

Zdravíme všechny z Jezírka,
jsme na místě a naplno se už věnujeme bádání v okolí Jezírka. Cestu jsme všichni zvládli a v 10:45 jsme dorazili do cíle. Naštěstí se i počasí umoudřilo a než jsme vyrazili na cestu, přestalo pršet. A neprší ani teď. Máme za sebou přivítání, ubytování a oběd. Trošku jsme někteří bojovali s povlékáním postelí, ale nakonec jsme to pod odborným dohledem zvládli ☺. Doma i ve škole všechny zdravíme.
Třída 6...číst celou aktualitu

Mimořádné třídní schůzky 6. A

Ve čtvrtek 5. září 2019 v 16:00 hod. proběhnou v učebně přírodopisu mimořádné třídní schůzky třídy 6. A.
Důvodem této schůzky je seznámení s důležitými informacemi souvisejícími s chodem naší třídy.
H. Pešáková - třídní učitelka

Zahájení školního roku 2019 - 2020

Vážení rodiče, milí žáci,
v pondělí dne 2. 9. 2019 v 8:00 hod proběhne na školním dvoře slavnostní zahájení nového školního roku. Následně se žáci se svými učiteli přesunou do tříd. První den ukončíme v 8:45 hod.
V úterý 3. 9. 2019 bude výuka na 1. stupni (kromě 1. ročníku) ukončena v 11:40, na 2. stupni 12:35.
Od středy začne probíhat výuka podle rozvrhu.
Družina zahájí provoz v úterý 3. 9. 2019.
Přejeme všem...číst celou aktualitu

Volba nového člena školské rady

Vážení rodiče, v případě, že máte zájem pracovat ve školské radě, kontaktujte prosím vedení školy nejpozději do 13. 9. 2019. Volby proběhnou během třídních schůzek dne 23. 9. 2019. Děkujeme.

Opravy ve škole

Během prázdnin probíhala na naší škole rozsáhlá rekonstrukce sociálních zařízení, rozvodů vody a elektroinstalace, výmalba některých tříd atd. Výše uvedené opravy přispějí velkou měrou ke zkvalitnění prostředí naší základní školy.

Rozdělení žáků 1. ročníku

Rozdělení žáků 1. ročníku do tříd pro školní rok 2019/2020 naleznete pod odkazem: Rozdělení žáků. 
Více: Rozdělení žáků

Domov LILA - 5.B

Ve středu 26. června navštívili žáci 5. B děti v Domově pro postižené děti LILA v Otnicích. Ředitelka domova Mgr. Ludmila Pšenáková nás seznámila s historií domova a ukázala nám třídy, herny, rehabilitační místnosti i ložnice dětí. Dozvěděli jsme se spoustu informací o dětech a hlavně o dění v domově. Na závěr jsme si s dětmi pohráli v atriu u bazénků, ve kterých se děti koupaly.  
Více: fotogalerie

Volné místa ŠD

Pro školní rok 2019/2020 jsou volná místa ve školní družině.Navštěvovat ŠD mohou i žáci 4.tříd.

Provoz ŠD

Poslední školní den 28.6.2019 bude zajištěn provoz pouze pro ranní družinu.Odpolední družina NEBUDE.
Děkujeme za pochopení a přejeme hezké prázdniny.

Výběrové řízení – kuchařka

Základní škola Újezd u Brna, příspěvková organizace, Školní 284, Újezd u Brna, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa kuchařka/pomocná kuchařka. Podrobnosti o náplni práce a požadavky na kvalifikaci najdete na webových stránkách školy: zs.ujezdubrna.info. Motivační dopis s životopisem můžete doručit do 10. 7. 2019 osobně, poštou nebo na e-mail: jidelnazs@ujezdubrna.info. Předpokládaný nástup od 26. 8. 2019. 
Více: Více zde.

Energie ze Slunce

V úterý 4. 6. navštívili žáci 8.A prostory Otevřené zahrady v Brně a zúčastnili se výukového programu Energie ze Slunce. Fotografie si můžete prohlédnout v galerii. 
Více: Fotogalerie

ZOO Lešná

Ve středu 5. 6. se žáci 6. ročníku vydali na výlet do ZOO Lešná. Počasí bylo přímo exkluzivní, akce se nám všem moc líbila a máme krásné nejenom vzpomínky, ale i fotky, na které se můžete podívat ve fotogalerii.  
Více: fotogalerie

Vídeň- školní výlet

23. 5. navštívili žáci 8. ročníku Vídeň a blízké okolí. Více se dočtete v novém Zpravodaji a fotografie si můžete prohlédnout v galerii. 
Více: Fotogalerie

Házenkáři vyhráli republikové finále

Vítězství házenkářů v republikovém finále NK<br /> V letošním školním roce se konal již 48. ročník Novinářského kalamáře v házené základních škol mladších žáků.<br /> Deset nejlepších školních házenkářských týmů se sjelo ve středu 22. května 2019 do Velké Bystřice, kde se až do pátku 24. května 2019 konalo národní finále Novinářského kalamáře. Jihomoravský kraj díky loňskému vítězství našeho družstva, po dlouhých 42 ...číst celou aktualitu

3. místo ml. žáků v OF Poháru rozhlasu

V úterý 14. května 2019 se na atletickém stadionu Moravské Slávie v Brně konalo okresní finále Poháru rozhlasu v atletice. Účast v tomto finále si z naší školy vybojovali mladší žáci (hoši 6. a 7. tříd), kteří o týden dříve okrskové kolo v Mokré vyhráli. V chladném počasí se utkali se soupeři z pěti škol. Postupně absolvovali 60m, skok daleký, skok vysoký, hod kriketovým míčkem, štafetu 4 x 60 m a běh 1000 m. I přes náročné podmínky si nevedli š...číst celou aktualitu

Tandem v devítce

Dnes, v rámci pracovních činností, proběhla tandemová výuka (spolupráce dvou pedagogů v jedné třídě) v jedné z devátých tříd. Žáci se zamýšleli nejen nad tím, zda by chtěli být v budoucnosti raději zaměstnanci, nebo živnostníky, ale také jaké z těchto pozic plynou výhody. Navzájem své názory konfrontovali.  
Více: Fotogalerie

Výběrové řízení

ZŠ Újezd u Brna vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa učitel/ka na II. stupeň, aprobace výtvarná výchova, pracovní činnosti, popř. v kombinaci s dalším předmětem. 
Více: Vice zde.

Výběrové řízení

ZŠ Újezd u Brna vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa učitel/ka s aprobací I. stupeň. 
Více: Více zde.

Výsledky dodatečného zápisu do 1. ročníku

Žáci přijatí k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020 - dodatečný zápis: Reg. č.: 11921, 11922.

Seznam žáků přijatých pro šk. r. 2019/2020

Seznam žáků přijatých k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020 Dne 5. 4. 2019 proběhl na naší škole zápis žáků k základnímu vzdělávání pro školní rok 2019/2020. Pod registračními čísly, která jste při zápisu obdrželi, zveřejňujeme seznam přijatých žáků.  
Více: ZDE

SLZŠ v házené - kvalifikace o RF

Ve čtvrtek 28. 3. 2019 naši nejstarší házenkáři hráli se ZŠ Nové Veselí kvalifikaci o republikové finále. Zápas byl dramatický, bohužel pro nás se špatným koncem. V samotném závěru jsme neproměnili vyloženou brankovou šanci, díky které jsme mohli vyhrát. Zápas tak skončil 20:20 a o postupu rozhodovaly 7m hody. V těch byl úspěšnější náš soupeř a vybojoval si tak postup na republikové finále ve Velké Bystřici. Všem našim házenkářům děkujeme za rep...číst celou aktualitu

chlapec dívka
svet_skola sazka