Aktuality

Důležité upozornění

Ve čtvrtek dne 6. 2. 2020 bude v době od 9:00 do 15:00 z technických důvodů zcela uzavřen školní dvůr. Děkujeme za pochopení.

Příprava na přijímací zkoušky

Žáci 9. ročníku mohou stále využívat konzultační hodiny k přijímacímu řízení na SŠ. Příprava na matematiku probíhá vždy ve středu od 14:00 a český jazyk v pátek od 14:00.

Oprava tělocvičny

Vážení rodiče, v době od 15. 1. do 29. 2. 2020 bude probíhat oprava podlahy v tělocvičně základní školy. Výuka TV bude realizována na kluzišti ZŠ, v případě nevyhovujícího počasí formou náhradního programu souvisejícího s výukou tělesné výchovy (např. turistika, pravidla her apod.). Všichni žáci byli poučeni o zákazu vstupu do tělocvičny a byli upozorněni na možnost zvýšeného dopravního provozu kolem tělocvičny a budovy školy v době probíhajíc...číst celou aktualitu

Florbalový kroužek

V pátek dne 20. 12. 2019 odpadají z provozních důvodů florbalové kroužky. Děkujeme za pochopení.

Výběrové řízení - Psycholog

Základní škola Újezd u Brna, příspěvková organizace, Školní 284, Újezd u Brna, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa PSYCHOLOGA.  
Více: Více zde.

Olympiáda v ČJ

Výsledky školního kola:
1. místo Barbora Halíčková /8. B/
2. místo Adam Tálský /9. A/
3. místo Eliška Kalvodová /9. B/

Všem účastníkům děkujeme a vítězům gratulujeme.

Upozornění pro rodiče

Upozornění pro všechny nespokojené rodiče, především ty, kteří okomentovali nedostatečnou přípravu vánočních dílen: Vánoční dílničky se konají pravidelně jedno prosincové dopoledne. Termín těchto dílen byl Vašim dětem znám. Stejně tak jako seznam pomůcek, které si mají na dílničku přinést. Upozorňuji, že tento seznam znali žáci 1. stupně již na konci listopadu. 2. 12. byl seznam pomůcek zveřejněn pro žáky 2. stupně. Měli tedy dostatečně dl...číst celou aktualitu

Poděkování

Všem rodičům a přátelům školy děkujeme za hojnou účast na vánočním jarmarku, za nákup výrobků, kterým přispěli do Nadačního fondu. Dále, pod vedením našich skvělých „hudebních kolegů“, děkujeme pěveckému sboru a dětem doprovázejícím je na hudební nástroje za vytvoření krásné vánoční atmosféry. Děkujeme všem kolegům za jejich trpělivou práci s dětmi, za jejich čas a nasazení nejen při výrobě vánočních předmětů. V neposlední řad...číst celou aktualitu

Upozornění pro strávníky

Upozorňujeme všechny strávníky, že v úterý dne 10. 12. 2019 bude z technických důvodů omezen provoz školní jídelny - vůbec nebudou svačinky a oběd bude pouze č. 1 (pečené kuřecí stehno, brambory, ledový salát). Děkujeme za pochopení.

Retro poznávačka

V pátek 15. 11. naše škola uspořádala výstavu ke třicátému výročí Sametové revoluce. Součástí této akce byla i poznávací soutěž - pro žáky bylo připraveno 5 předmětů tehdejší doby, které měli identifikovat. Vítězkou se stala Magdaléna Treterová (8. A), na druhém až třetím místě shodně skončili Dominik Absolon a Adam Tálský (oba 9. A). Soutěžní předměty najdete i v naší fotogalerii.  
Více: fotogalerie

Projekt Krokus

Naše škola se zapojila do projektu Krokus, který pořádá Židovské muzeum v Praze. Cílem celé akce je připomenout si více než milion mrtvých židovských dětí, které se staly obětí nacistických zvěrstev. Obdrželi jsme sazenice krokusů a zasadili je do záhonku na školní zahradě. Pokud vše dobře dopadne, měly by na přelomu ledna/února vykvést. Krokusy jsou vybrány záměrně pro svou žlutou barvu - stejnou barvu měla i hvězda, kterou byli Židé označeni.

Projektový den

V pátek 8. listopadu proběhl na naší škole projektový den k blížícímu se výročí Sametové revoluce. Žáci druhého stupně společně s třídními učiteli zpracovávali plakáty významných osobností té doby. Pro deváťáky byla uspořádána beseda s účastnicí listopadových událostí v Praze, poté si vyzkoušeli, jak probíhalo branné cvičení a zaskákali si gumu. Více ve fotogalerii. 
Více: fotogalerie

Návštěva v Domově u Františka

Dne 8. 11. 2019 jsme s několika žáky v rámci projektu "Senioři dětem, děti seniorům navštívili obyvatele Domova u Františka a předčítali jsme jim humoristické povídky z knihy Josefa Fouska Pojďte se smát. Akce se vydařila a jistě bude mít i své pokračování.

Upozornění pro rodiče

ZŠ Újezd u Brna oznamuje rodičům, že ve středu dne 6. 11. 2019 zůstane naše škola otevřená a výuka bude probíhat beze změn.

Školní zpravodaj

Na webových stránkách naší školy je k nahlédnutí nové číslo Školního zpravodaje - říjen 2019 (sekce O nás - Zpravodaje).  
Více: zpravodaj

Florbalové kroužky

Omlouváme se za vzniklé komplikace, ale vzhledem k tomu, že rekonstrukce podlahy v tělocvičně byla odložena, od pátku 25. 10. 2019 začnou probíhat florbalové kroužky podle původního plánu, tedy pro žáky 2. - 5. ročníku od 13:30 a pro žáky 2. stupně od 14:15 hod.

Výsledky doplňujících voleb do Školské rady

Dne 23. 9. 2019 proběhly na naší škole doplňující volby do Školské rady s následujícím výsledkem:

1. místo Bc. Božena Flajšingerová 149 hlasů (zvolený kandidát)
2. místo Petra Černohlávková 74 hlasů.

Děkujeme zákonným zástupcům, kteří přišli volit, i oběma kandidátkám za účast ve volbách.


Jezírko 6. B

Dorazili jsme v pořádku. Po úspěšném boji s povlékáním postelí jdeme na program. Každý den se ve fotogalerii objeví nové fotky. Všechny zdravíme.  
Více: fotogalerie

Probádej svět - 6. A

Zdravíme z Jezírka!
Noc jsme zvládli bez problémů a probudili jsme se do slunného dne. Po bohaté snídani a ranním protažení jsme se už opět pustili do bádání. Ráno nás neminula kontrola pokojů (viz foto). Taky nám tu řádí skřítek boťáček, který nám "požírá" boty a papuče, které jsme si nepoklidili. Jinak se máme dobře. Přikládáme další fotky ze včerejšího programu.
Třída 6. A
 
Více: foto

Probádej svět - 6. A

Zdravíme všechny z Jezírka,
jsme na místě a naplno se už věnujeme bádání v okolí Jezírka. Cestu jsme všichni zvládli a v 10:45 jsme dorazili do cíle. Naštěstí se i počasí umoudřilo a než jsme vyrazili na cestu, přestalo pršet. A neprší ani teď. Máme za sebou přivítání, ubytování a oběd. Trošku jsme někteří bojovali s povlékáním postelí, ale nakonec jsme to pod odborným dohledem zvládli ☺. Doma i ve škole všechny zdravíme.
Třída 6...číst celou aktualitu

Mimořádné třídní schůzky 6. A

Ve čtvrtek 5. září 2019 v 16:00 hod. proběhnou v učebně přírodopisu mimořádné třídní schůzky třídy 6. A.
Důvodem této schůzky je seznámení s důležitými informacemi souvisejícími s chodem naší třídy.
H. Pešáková - třídní učitelka

Zahájení školního roku 2019 - 2020

Vážení rodiče, milí žáci,
v pondělí dne 2. 9. 2019 v 8:00 hod proběhne na školním dvoře slavnostní zahájení nového školního roku. Následně se žáci se svými učiteli přesunou do tříd. První den ukončíme v 8:45 hod.
V úterý 3. 9. 2019 bude výuka na 1. stupni (kromě 1. ročníku) ukončena v 11:40, na 2. stupni 12:35.
Od středy začne probíhat výuka podle rozvrhu.
Družina zahájí provoz v úterý 3. 9. 2019.
Přejeme všem...číst celou aktualitu

Volba nového člena školské rady

Vážení rodiče, v případě, že máte zájem pracovat ve školské radě, kontaktujte prosím vedení školy nejpozději do 13. 9. 2019. Volby proběhnou během třídních schůzek dne 23. 9. 2019. Děkujeme.

Opravy ve škole

Během prázdnin probíhala na naší škole rozsáhlá rekonstrukce sociálních zařízení, rozvodů vody a elektroinstalace, výmalba některých tříd atd. Výše uvedené opravy přispějí velkou měrou ke zkvalitnění prostředí naší základní školy.

Rozdělení žáků 1. ročníku

Rozdělení žáků 1. ročníku do tříd pro školní rok 2019/2020 naleznete pod odkazem: Rozdělení žáků. 
Více: Rozdělení žáků

Domov LILA - 5.B

Ve středu 26. června navštívili žáci 5. B děti v Domově pro postižené děti LILA v Otnicích. Ředitelka domova Mgr. Ludmila Pšenáková nás seznámila s historií domova a ukázala nám třídy, herny, rehabilitační místnosti i ložnice dětí. Dozvěděli jsme se spoustu informací o dětech a hlavně o dění v domově. Na závěr jsme si s dětmi pohráli v atriu u bazénků, ve kterých se děti koupaly.  
Více: fotogalerie

Volné místa ŠD

Pro školní rok 2019/2020 jsou volná místa ve školní družině.Navštěvovat ŠD mohou i žáci 4.tříd.

Provoz ŠD

Poslední školní den 28.6.2019 bude zajištěn provoz pouze pro ranní družinu.Odpolední družina NEBUDE.
Děkujeme za pochopení a přejeme hezké prázdniny.

Výběrové řízení – kuchařka

Základní škola Újezd u Brna, příspěvková organizace, Školní 284, Újezd u Brna, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení místa kuchařka/pomocná kuchařka. Podrobnosti o náplni práce a požadavky na kvalifikaci najdete na webových stránkách školy: zs.ujezdubrna.info. Motivační dopis s životopisem můžete doručit do 10. 7. 2019 osobně, poštou nebo na e-mail: jidelnazs@ujezdubrna.info. Předpokládaný nástup od 26. 8. 2019. 
Více: Více zde.

Energie ze Slunce

V úterý 4. 6. navštívili žáci 8.A prostory Otevřené zahrady v Brně a zúčastnili se výukového programu Energie ze Slunce. Fotografie si můžete prohlédnout v galerii. 
Více: Fotogalerie

chlapec dívka
svet_skola sazka