Házenkáři vyhráli republikové finále
Vítězství házenkářů v republikovém finále NK<br /> V letošním školním roce se konal již 48. ročník Novinářského kalamáře v házené základních škol mladších žáků.<br /> Deset nejlepších školních házenkářských týmů se sjelo ve středu 22. května 2019 do Velké Bystřice, kde se až do pátku 24. května 2019 konalo národní finále Novinářského kalamáře. Jihomoravský kraj díky loňskému vítězství našeho družstva, po dlouhých 42 letech, mohly reprezentovat dva týmy. Náš tým, který byl oproti loňskému hodně obměněný, vyhrál bez zaváhání krajské kolo a stal se jasným postupujícím. Do republikového finále jej doprovodil druhý tým krajského finále a tím byla ZŠ Tyršova Kuřim. <br /> Finálový turnaj se hrál systémem na dvě skupiny, ve kterých se utkal každý s každým. Naši házenkáři byli nalosováni do skupiny A, kde ve čtvrtek postupně porazili ZŠ Velká Bystřice 22:7, ZŠ Oslavická Velké Meziříčí 26:11, 20. ZŠ Plzeň 22:14 a ZŠ Tyršova Kuřim 14:13. Bez problému si tak vybojovali postup do pátečního semifinále, ve kterém na ně čekala ZŠ Zubří. Přestože naši hráči měli ze soupeře před zápasem respekt, od začátku hráli soustředěně a bojovně. Celý zápas jsme vedli a vítězstvím 14:12 jsme postoupili do finále. V něm nás čekal těžký soupeř z další házenkářské bašty – ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice. Ve finále kluci předvedli nejlepší výkon za celý turnaj a nedali soupeři vůbec šanci. Jasně utkání ovládli a vyhráli 19:12. Od první minuty šli za svým snem obhájit vítězství a dokázat to, co předvedl ročník před nimi. Reprezentovali tak úspěšně nejen svoji školu, ale i své kluby (Újezd, Telnice). Vyhrát tuto soutěž dvakrát po sobě je fantastický úspěch, o který se spousta generací před nimi marně snažila. Zaslouženě si na konci turnaje převzali vítězný pohár a medaile za první místo. Navíc individuální ocenění získal Jakub Horáček, který byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem skupiny A. Pak už jsme mohli jen slavit a křičet: „ Jsme mistři republiky v házené základních škol!“. Cesta domů byla hodně veselá…<br /> Hráčům děkujeme za výbornou reprezentaci školy. Velké poděkování patří také všem, kteří se na výchově hráčů podílejí. <br /> Reprezentovali nás: Absolon Dominik, Bureš Ondřej, Flajšinger Martin, Hájek Jakub, Horáček Jakub, Jahoda Ondřej, Jahoda Roman, Kachlík Matěj, Luskač Samuel, Měšťan Ondřej, Ritter Lukáš a Vach Erik.<br /> Trenéři: Pešáková Hana, Popela Jaromír<br /> Konečné pořadí republikového finále Novinářského kalamáře 2019<br /> 1. ZŠ Újezd u Brna<br /> 2. ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice<br /> 3. ZŠ Zubří<br /> 4. 20. ZŠ Plzeň<br /> 5. ZŠ Tyršova Kuřim<br /> 6. ZŠ Kuncova Praha<br /> 7. ZŠ Oslavická Velké Meziříčí<br /> 8. ZŠ Vítězná Litovel<br /> 9. ZŠ Velká Bystřice<br /> 10. 7. ZŠ Most<br />